Roleta instalowana na etapie wznoszenia murów

 
Img description
 

RKS

Roleta zewnętrzna składa się ze skrzynki, pancerza, prowadnic i napędu. Są to najważniejsze elementy składowe rolet z punktu widzenia użytkownika końcowego. Im wyższa roleta tym większa skrzynka. Zwykle okna w budynku maja tą samą wielkość skrzynek za wyjątkiem drzwi balkonowych czy tarasowych. Wielkość skrzynki jest zdeterminowana również przez szerokość rolety i konieczność zastosowania większych profili pancerza np. duże wyjścia tarasowe.

 

RKS – system obecnie raczej mało popularny w Polsce. Aby go zastosować należy zamontować rolo kasety na etapie budowy tzn. musi być ujęty w projekcie budowlanym. Montaż tego typu rolet jest dwuetapowy. Drugim etapem jest montaż prowadnic, pancerza i klap rewizyjnych w trakcie montażu okien. Właściwy montaż systemu RKS jest najbardziej skomplikowany ze wszystkich montaży rolet zewnętrznych stąd jego niska popularność. Drugim, równie ważnym elementem jest kwestia uszczelnienia kasety od wewnątrz pomieszczenia. Bardzo często spotykamy użytkowników narzekających na przemarzanie kaset w związku z użyciem niewłaściwych materiałów do zamknięcia kasety bądź niefachowo wykonanej usługi.

Trzecim najczęściej spotykanym problemem jest drżenie okna przy zamykaniu w przypadku szerokich rolet. Jest to efekt wynikający z braku zakotwienia okna w jego górnej części. Należy w tym przypadku zastosować odpowiednie konsole mocujące górną ramę okna z nadprożem. Fachowość montera jest w przypadku rolet RKS niezmiernie istotna.

Img description
 

RKS


1 – RKS . SKRZYNKA NADPROŻOWA
2 – POKRYWA REWIZYJNA
3 – LISTWA MOCUJĄCA DO POKRYWY REWIZYJNEJ
4 – POKRYWA BOCZNA SKRZYNKI
5 – RURA OKTAGONALNA
6 – PIERŚCIEŃ ZWIĘKSZAJĄCY
7 – OBSADKA
8 – PODPORA ŁOŻYSKA Z ŁOŻYSKIEM PROSTA
9 – PODPORA ŁOŻYSKA Z ŁOŻYSKIEM KĄTOWA
10 – KOŁO NAWOJOWE
11 – ZWIJACZ TAŚMY
12 – TAŚMA (PASEK)
13 – PROWADNICA TAŚMY
14 – WIESZAK
15 – KURTYNA ROLETY Z PROFILU ALUMINIOWEGO
16 – ZATYCZKA PROFILU
17 – LISTWA DOLNA
18 – ZATYCZKA LISTWY DOLNEJ
19 – PROWADNICA

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X