Polecana przez producentóe okien

 
Img description
 

Nadstawna

Roleta zewnętrzna składa się ze skrzynki, pancerza, prowadnic i napędu. Są to najważniejsze elementy składowe rolet z punktu widzenia użytkownika końcowego. Im wyższa roleta tym większa skrzynka. Zwykle okna w budynku maja tą samą wielkość skrzynek za wyjątkiem drzwi balkonowych czy tarasowych. Wielkość skrzynki jest zdeterminowana również przez szerokość rolety i konieczność zastosowania większych profili pancerza np. duże wyjścia tarasowe.

NADSTAWNA

Typ rolet polecany przede wszystkim przez producentów okien. Roleta może zostać zamontowana na oknie na budowie bądź przed wyjazdem na montaż. Montaż jest stosunkowo szybki i łatwy. Kaseta jest przymocowana do okna od góry za pomocą profilu adaptacyjnego, a prowadnice do ramy okna za pomocą odpowiednich wkrętów montażowych do prowadnic. Bardzo ważne jest odpowiednie kotwienie rolety do nadproża. Szczególnie w przypadku szerokich rolet. Brak kotwienia może objawiać się drżeniem okna w jego górnej części przy zamykaniu i otwieraniu. Nie wszystkie obecne na rynku systemy umożliwiają łatwe kotwienie rolet i najczęściej czynność ta jest pomijana przy montażu. Klapa rewizyjna rolety znajduje się w środku pomieszczenia od czoła bądź coraz częściej z dołu skrzynki. Należy pamiętać, że w jest to element widoczny od strony pomieszczenia. Drugą kwestią jest odpowiednie ocieplenie skrzynki. Każdy producent systemu podaje parametry przenikalności cieplnej, ale należy zwrócić uwagę na rodzaj ocieplenia oraz użyty do tego materiał. Należy sprawdzić zgodność dostarczonego produktu z tym, dla którego została wydana aprobata techniczna. Złe ocieplenie skrzynki może spowodować znaczne straty ciepła. W przypadku rolet nadstawnych za tą kwestię odpowiada producent rolet.

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X