Img description
 

Dodatki do okien

Szprosy międzyszybowe

Szprosy są elementem dekoracyjnym, dzielą przestrzeń szybową na pola. Często stosowane są w celu dostosowania stolarki okiennej do architektury budynku. Proponujemy Państwu następujące rozwiązania imitujące podział szyb:

  • Szprosy wewnątrzszybowe – umieszczane wewnątrz zespolenia szybowego

Szprosy o szerokościach 8 mm, 18 mm, 26 mm, 45 mm malowane w kolorze białym, drewnopodobnym (mahoń, dąb bagienny, orzech, złoty dąb, daglezja) lub oklejane folią Renolit w kolorach drewnopodobnych,

  • Szprosy naklejane – przyklejane do zespolenia szybowego

Szprosy o szerokościach 26mm, 36mm, 46mm malowane w kolorach stolarki okiennej.

Nawiewniki okienne

Nawiewnik to urządzenie, które umożliwia doprowadzenie powietrza do pomieszczeń. W niektórych przypadkach zastosowana wentylacja jest nie wystarczająca. Nawiewniki są alternatywnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Nie wymagają otwierania skrzydła okiennego, jednocześnie doprowadzając świeże powietrze do wnętrza pomieszczeń. Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach nawiewniki pozwalają na wymianę powietrza w sposób ciągły, w ilości zgodnej z obowiązującymi przepisami. Należy pamiętać, że nawiewniki montujemy w pokojach i ewentualnie w kuchni, następnie powietrze przepływa przez całe mieszkanie do pomieszczeń kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie jest usuwane na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.

 

POPRAWNIE ZAMONTOWANY NAWIEWNIK:

 

Ogranicza straty ciepła w pomieszczeniach nieużywanych

Umożliwia sprawną wymianę powietrza w miejscach, gdzie jest to konieczne

Zapewnia komfort użytkowników

ZE WZGLĘDU NA DZIAŁANIE WYRÓŻNIAMY:

 

HIGRO™– nawiewnik higrosterowany

Urządzenie sterowane automatycznie, posiada czujnik (taśma poliamidowa), który analizuje zmiany poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika. Wilgotność względna zależy m.in. od poziomu zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywanych czynności, takich jak oddychanie, pocenie się, pranie, gotowanie, suszenie itp. Im wyższa wilgotność względna, tym bardziej otwarty nawiewnik i większy napływ powietrza do pomieszczenia.

Nawiewniki reagują na zmiany w zakresie wilgotności względnej od 30 do 70%. Prawidłowo działający nawiewnik dostarcza określoną minimalną ilość powietrza dla wilgotności do 30%, w przedziale 30-70% przepływ ulega stałemu zwiększeniu, a po wyżej 70% dostarczana jest maksymalna ilość powietrza określona dla danego produktu. Nawiewniki higrosterowane nie wymagają obsługi użytkownika, jednak w większości przypadków posiadają możliwość ustalenia blokady w pozycji przepływu minimalnego.

PRESO – nawiewnik ciśnieniowy samoregulujący

Wielkość przepływu zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Każdy nawiewnik, aby mógł być zaliczony do tej grupy musi posiadać ograniczenie-blokadę w okapie lub nawiewniku, która przy określonej wydajności nie pozwoli na zwiększenie przepływu, np. w przypadku silnego podmuchu wiatru. Nawiewniki ciśnieniowe dodatkowo mogą być wyposażone w ręczną blokadę ograniczającą przepływ do minimum.

INOTO – nawiewnik sterowany ręcznie

Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, a więc zmieniając położenie przepustnicy decyduje o ilości dostarczanego powietrza. Nawiewniki sterowane ręcznie nie chronią jednak przed nadmiernym napływem powietrza oraz nie uwzględniają zmian parametrów powietrza wewnętrznego.

EMM_cotes+courbes_GB nawiewnik-dwusystemowy-aereco-exrhp (1) Nawiewniki okienne Bielsko

Szyby

We współczesnym budownictwie szyba nie stanowi jedynie wypełnienia ramy, ale spełnia dodatkowe funkcje. Może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem, chronić przed hałasem, stanowić zabezpieczenie przed włamaniem. Szyba może być pięknym elementem dekoracyjnym.

Standardowa szyba w naszej ofercie ma budowę 4/16/4. Wyposażona jest w powłokę TH o przenikalności ciepła K=1,0.

Nasza bogata oferta przewiduje zastosowanie szyb:

 

Dźwiękochłonnych

Bezpiecznych

Antywłamaniowych

Przeciwsłonecznych

Przyciemnianych

Ze szkłem ornamentowym

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X